Saviugdos lektoriaus Donato Briko paskaita mokiniams ir mokytojams „Kuo būsi 2018 m. – erelis ar kalakutas? Pasitikėjimo savimi galia.“

Būna akimirkų, kai visiškai „užsiblokuoja ratai, vežantys tikslų link“. Nebežinai, ko griebtis, nebesupranti, ką darai negerai. Tada pradedi ieškoti informacijos interneto platybėse, kuriose neretai surandi įvairios, bet ne visada teisingos, paremtos be praktikos ir asmeninės patirties informacijos. Ne išimtis ir kai kuriems Plungės technologijų ir verslo mokyklos pedagogams bei mokiniams. Jie ne visada geba įgyvendinti užsibrėžtų asmeninių ar profesinių tikslų. Tai pastebėjo mokyklos direktorius Audrius Misiūnas ir mokyklos psichologė Orinta Butkutė-Petkuvienė. Jie surado išeitį – kiekvieną mėnesį į mokyklą pasikviesti po sėkmingą žmogų.

Yra atlikta daug psichologinių tyrimų, kuriais įrodyta, kad tų mokinių, kurie skaitė tekstus apie žymių žmonių biografijas, gyvenimo ir profesinius sunkumus, akademiniai pasiekimai pagerėjo. Psichologai teigia, kad mokiniams svarbu suprasti, jog mokslininkai ir kiti garsūs, sėkmingi žmonės – tokie patys kaip jie: buvo neįvertinami, turėjo kovoti, kad įrodytų savo tiesą, daug dirbti. Tokios istorijos vaikus paskatina manyti, kad tikslų gyvenime pasiekia ne tik genijai. Tad pasisvečiuoti pakvietėme Donatą Briką.

Donatas Brikas – verslininkas, investuotojas, įkvepiantis pranešėjas. Būdamas 26 metų susidūrė su gyvenimo sunkumais. Tai jam leido suprasti, kad nuolatinis asmenybės augimas, nuolatinis tobulėjimas ir mokymasis padeda išspręsti asmenines, profesines ir finansines problemas. Jau daugiau nei 7 metai, kai Donatas asmeninį tobulėjimą pavertė savo gyvenimo būdu.

Paprastai jo seminarai būna gan ilgi ir brangūs, tačiau jis sutiko mokyklos pedagogams ir mokiniams seminarą vesti nemokamai. Šia neeiline galimybe susidomėjo didelė auditorija mokinių. Per beveik trijų pamokų ilgio paskaitą jis pasakojo, kaip svarbu mokantis atkreipti dėmesį ne į padarytas klaidas, o į tai, ką atliekame gerai. ,,Jei 100 žodžių diktante padarei 4 klaidas, nebegausi maksimalaus pažymio, tačiau mamą gali nustebinti pranešdamas, kad 96 žodžius iš šimto parašei teisingai!“ – nuramina mus Donatas Brikas. Šis metodas suteikia pasitikėjimo ir pagerina rezultatus.

Pranešėjas suskirstė žmones į du tipus: „kalakutus ir erelius“. „Kalakuto“ gyvenimas monotoniškas, tačiau saugus, o „erelio“ – įdomus ir pilnas pavojų. Akivaizdu, kad „erelio“ gyvenimas daug įdomesnis. Taigi, kad Plungės technologijų ir verslo mokyklos pedagogai ir mokiniai nebūtų „kalakutais“, Donatas paaiškino, kaip reikia keisti požiūrį į iškylančius sunkumus ir iššūkius. Iškilus problemai, nedejuojantis žmogus mąsto, ką jis gali padaryti, ir randa išeitį. O išeitis visada yra. Tai suprantą žmonės visada pasiekia daug daugiau gyvenime. Jis teigė, kad kiekvienas kokybiškas rezultatas pasiekiamas tik gerai nusiteikus – būnant nesusikausčiusiam, geros nuotaikos, pozityviam.

Donatas Brikas buvo nuoširdus, paprastas, nevengė ir pajuokauti. Atvirai bendravo su klausytojais, davė ne vieną praktinę užduotį, kurią turėjo iš karto įvykdyti ir kurios geriau padėjo įsisavinti ir pradėti taikyti tai, ko jis mokė. Paskaita buvo tikrai naudinga ir įsimintina, lektorius gebėjo sudominti ne vieną klausytoją. Mokytojai dabar per pamokas mokiniams primena Donato Briko patarimus, kad labiau mokiniai patikėtų savimi ir labiau stengtųsi pamokų metu.

Kol kas gyvenimai nesiverčia aukštyn kojom, bet pamokose jaučiama kita nuotaika. Tai tik pradžia. Nuoširdžiai dėkojame lektoriui Donatui Brikui ir mokyklos direktoriui Audriui Misiūnui bei psichologei Orintai Butkutei-Petkuvienei už šaunią iniciatyvą.