Neformalaus ugdymo programos

Mokykloje ugdymo procesas organizuojamas taip, kad visapusiškai atsiskleistų moksleivių gebėjimai, todėl daug dėmesio skiriama neformaliojo ugdymo veiklai. Mokiniams kiekvienais mokslo metais sudaromos galimybės pasirinkti kuo įvairesnes neformaliojo ugdymo programas. Neformaliajam ugdymui keliamas pagrindinis tikslas: sudaryti sąlygas kiekvienam vaikui patenkinti interesus, saviraiškos poreikius, plėtoti savo gabumus, gilinti dalykinius gebėjimus, plėsti akiratį profesijų pasaulyje. Neformaliuoju ugdymu siekiama išugdyti demokratiškai organizuotą, savarankišką, atsakingą, humanizmo principais ir bendrosiomis vertybėmis besivadovaujantį, iniciatyvų, kultūringą, dorą Lietuvos pilietį.

Neformalusis ugdymas suteikia galimybę išbandyti save įvairiose srityse (muzikos, meno, sporto ir kt.). Pasitelkus neformaliojo ugdymo metodus, atskleidžiami ir lavinami asmeniniai, elgesio ir bendravimo, tarpkultūriniai, organizaciniai ir kūrybiškumo įgūdžiai.

Plungės technologijų ir verslo mokykloje mokinių neformalusis ugdymas organizuojamas atsižvelgiant į mokinių poreikius ir mokyklos prioritetus. Mokykloje veikia 9 būreliai:

  1. Gyvosios istorijos „ Iš praeities dabarčiai“ (V. Žutautaitė)
  2. Medžio drožybos būrelis (V. Krikščiukas )
  3. „Dygsnelio magija“ (L. Galminaitė- Blanchot)
  4. Sporto būrelis (R. Kuprys)
  5. Krepšinio būrelis (G.Glikmanas)
  6. Estradinis dainavimas ()
  7. Renginių organizavimo (K. Gelumbickienė)

Daugybė mokykloje veikiančių būrelių išlaikė gilias tradicijas ir gyvuoja jau daugelį metų. Neformaliojo ugdymo būreliai pasirodo netik mokyklos renginiuose, bet ir aktyviai dalyvauja regioninėse, respublikinėse varžybose ir konkursuose, bei užima prizines vietas.

Neformalaus švietimo organizatorė – Kristina Gelumbickienė
Tel.: +370 671 07524

 


PLUNGĖS TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO MOKYKLA
NEFORMALIOJO UGDYMO
GRAFIKAS

Eil. Nr. Būrelis Būrelio vadovas Užsiėmimų vieta Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis
1. Meninio medžio apdirbimas V. Krikščiukas Sektorinis centras medžio apdirbimo laboratorija (18) 1515-1715
1. Gyvosios istorijos „ Iš praeities dabarčiai“ V. Žutautaitė 311 1515-1615 1515-1715
5. „Dygsnelio magija“ L. Galminaitė- Blanchot Sektorinis centras siuvimo laboratorija 1515-1615
6. Sportiniai žaidimai R. Kuprys Sporto salė 1515-1645 1515-1645
7. Krepšinis G. Glikmanas Sporto salė 1630-1730 1630-1730
8. Estradinis dainavimas Aktų salė 1515-1615 1515-1615
9.  Renginių organizavimas K. Gelumbickienė Aktų salė/207Kabinetas gali keistis, sekite informaciją 1515-1715 1515-1715

 


Pasiekimai

NEFORMALIOJO UGDYMO PASIEKIMAI, DALYVAVIMAS RENGINIUOSE

  1. Projekto „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas” Žemaitijos regiono varžytuvės (Vadovas E. Vaškelevičius)
    Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių sporto žaidynių finalinės šachmatų varžybos (vaikinų komanda, vadovas R. Kerpa). – 3 vieta
    Klaipėdos regiono profesinių mokyklų šachmatų varžybos (merginų komanda, vadovas R. Kerpa) – 1 vieta
    Klaipėdos regiono profesinių mokyklų šachmatų varžybos (vaikinų komanda, vadovas R.Kerpa) – 1 vieta
    Klaipėdos regiono profesinių mokyklų stalo teniso varžybos (vaikinų komanda, vadovas P. Norkus) – 1 vieta
    Klaipėdos regiono profesinių mokyklų stalo teniso varžybos (vaikinų komanda, vadovas P.Norkus) – 1 vieta

  2. Kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkursas „Žemės vaikai“ – 1 vieta.
    Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai įteikė diplomą  „Verslo partnerystės lyderis 2011” už profesinio mokymo patrauklumo didinimą.
    Klaipėdos regiono profesinių mokyklų krepšinio varžybos (vaikinų komanda, vadovas G.Glikmanas) – 3 vieta
    Klaipėdos regiono profesinių mokyklų šachmatų varžybos (vaikinų komanda, vadovas R.Kerpa) – 1 vieta

  3. Projekto „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas” Žemaitijos regiono varžytuvės (Vadovas E. Vaškelevičius)
    Klaipėdos regiono profesinių mokyklų stalo teniso varžybos (vaikinų komanda, vadovas P. Norkus) – 1 vieta
    Klaipėdos regiono profesinių mokyklų futbolo varžybos (vadovas R.Kerpa) – 1 vieta

  4. Žemaičių dailės muziejaus organizuotas konkursas „Mano skrybėlaitė” – geriausių skybėlių nominantai.
    Lietuvos  profesinių mokyklų stalo teniso varžybos (vaikinų komanda, vadovas P. Norkus) – 1 vieta
    Klaipėdos regiono profesinių mokyklų svarsčių kilnojimo varžybos (vadovas R.Kerpa) – 1 vieta
    Kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkursas „Žemės vaikai“ – 1 vieta.
    Kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkursas „Žemės vaikai“ – „Žaliausio kiemelio” nominacija.

  5. Klaipėdos regiono profesinių mokyklų krepšinio varžybos (mokytojas G. Glikmanas) – 1 vieta
    6-asis respublikinis dainų konkursas „Laivės pavasaris“ (mokytojas S. Šarkauskas) – 1 vieta
    Lietuvos  profesinių mokyklų stalo teniso varžybos (vaikinų komanda, mokytojas P. Norkus) – 1 vieta

  6. Plungės r. B lygos futbolo pirmenybėse – 2 vieta.
    Lietuvos  profesinių mokyklų stalo teniso varžybos (vaikinų komanda, mokytojas P. Norkus) – 1 vieta

  7. Klaipėdos regiono profesinio mokymo įstaigų mažojo futbolo 7×7  varžybose(vaikinų komanda, mokytojas R. Kuprys) –  II vieta
    Klaipėdos regiono profesinio mokymo įstaigų stalo teniso  varžybose(vaikinų komanda) –  II vieta

  8. Įmonių boulingo turnyras B lyga – II vieta
    Klaipėdos regiono profesinio mokymo įstaigų salės futbolo  varžybose(vaikinų komanda, mokytojas R. Kuprys) –  I vieta
    XVIII Žemaitijos jaunųjų talentų kūrybos parodoje – konkurse Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas. Evaldui Klenauskiui laimėjus pagrindinę St. Riaubos premiją už geriausius skulptūros darbus
    Finalinis turas „Sidabro vainikėlis“ Evaldui Klenauskiui (mokytojas Viktoras Raibužis) – II vieta
    Regioninis turas „Sidabro vainikėlis“ Evaldui Klenauskiui (mokytojas Viktoras Raibužis) – I vieta
    Klaipėdos regiono profesinio mokymo įstaigų krepšinio  varžybose(vaikinų komanda, mokytojas G.Glikmanas) –  I vieta

  9. XX respublikinė medžio drožėjų darbų konkursinėje parodoje Liongino Šepkos (1907-1985) premiją laimėjo Aurimas Jurgaitis (mokytojas Viktoras Raibužis)
    Regioninis turas „Sidabro vainikėlis“ Aurimui Jurgaičiui (mokytojas Viktoras Raibužis) – III vieta
    Klaipėdos regiono profesinio mokymo įstaigų salės futbolo varžybose(vaikinų komanda, mokytojas R. Kuprys) –  I vieta
    XX respublikinė medžio drožėjų darbų konkursinėje parodoje Liongino Šepkos (1907-1985) premiją laimėjo Deividas Paulauskas (mokytojas Viktoras Raibužis)
    Respublikinis  turas „Sidabro vainikėlis“ Deividui Paulauskui (mokytojas Viktoras Raibužis) – I vieta
    Respublikinis  turas „Sidabro vainikėlis“ Jauniui Rudžiui (mokytojas Viktoras Raibužis) – II vieta
    Respublikinis  turas „Sidabro vainikėlis“ Evaldui Klenauskiui  (mokytojas Viktoras Raibužis) – III vieta
    Regioninis turas „Sidabro vainikėlis“ Evaldui Klenauskiui (mokytojas Viktoras Raibužis) – I vieta
    Regioninis turas „Sidabro vainikėlis“ Deividui Paulauskiui (mokytojas Viktoras Raibužis) – I vieta
    Regioninis turas „Sidabro vainikėlis“ Jauniui Rudžiui (mokytojas Viktoras Raibužis) – I vieta
    Klaipėdos regiono profesinio mokymo įstaigų krepšinio varžybose(vaikinų komanda, mokytojasG.  Glikmanas) –  I vieta
    Klaipėdos regiono profesinio mokymo įstaigų stalo teniso varžybose(vaikinų komanda, mokytojas R. Kuprys) –  III vieta
    Lietuvos profesinio mokymo įstaigų salės futbolo varžybose (vaikinų komanda, mokytojas R. Kuprys) –  III vieta
    Padėka už dalyvavimą „Aids: geriau žinoti 19“, skirto pasaulinei AIDS dienai paminėti
    Padėkos raštas už dalyvavimą konkurse „Pažink Europos šalį“
    Padėka už dalyvavimą Plungės kultūros centro organizuotoje Šv. Velykoms skirtoje meninėje akcijoje „Margučių alėja“

  10. Klaipėdos regiono profesinio mokymo įstaigų stalo teniso varžybose(vaikinų komanda, mokytojas R. Kuprys) –  II vieta
    Respublikiniame konkurse – parodoje „Mano angelas sargas“ „Kūrybiška ir savarankiška asmenybės dvasiniam pasauliui“ trečioje amžiaus grupėje Aurimui Jurgaičiui (mokytojas Viktoras Raibužis) – I vieta

    Regioninis turas „Sidabro vainikėlis“ Ovidijui Butai (mokytojas Viktoras Raibužis) – I vieta
    Regioninis turas „Sidabro vainikėlis“Nojui Jonušui (mokytojas Viktoras Raibužis) – II vieta
    Regioninis turas „Sidabro vainikėlis“ Dovydui Vaitkui (mokytojas Viktoras Raibužis) – III vieta

    Padėka už dalyvavimą iniciatyvoje kuriant Kalėdų miestą Plungėje ir parodytą kūrybiškumą puošiant mūsų miestą.

  11. Etnokultūros projekte “ Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas” laimėjusiai I vietą
    Eilėraščių ir esė konkursas “Švenčiu Lietuvą” Vytautui Petreikiui (mokytoja D. Sausdravienė) –  III vietą
    Rietavo Luryno Ivinskio mokyklos “Jaunųjų tinklinio talentų” turnyras merginų komanda – III vietą.
    Padėka už indėlį, prisidedant prie aplinkosauginio švietimo populiarinimo jaunosios kartos tarpe bei gamtai draugiškų idėjų sklaidos, aplinkosauginio sčmoningumo ugdymo ir gamtai draugiško gyvenimo būdo formavimo ir už dalyvavimą projekte “Gamtos herojai ‘21”
    Padėka už dalyvavimą akcijoje “Sausio 13-osio atmintis gyvai” skirtoje Laisvės gynėjų dienai paminėti.
    Padėka už aktyvų Solidarumo bėgimo organizavimą ir nuoširdų mokinių įkvėpimą daryti gerus darbus.
    Padėka Plungės TVM komandai dalyvavusiems projekte “ Sveikata visus metus 2021”

  12. “Jaunasis kirpėjas (-a) 2022” Monika Lingytė, – I vietą.
    „Pa­va­sa­rinė pro­tų ko­va“ Plungės TVM komanda – I vietą.
    “Jaunasis artojas 2022” Gražvydas Bartkus – II vietą.
    “Jaunasis informatikas 2022” Mantas Urnikis – II vietą.
    Finalinis mokinių protų mūšis „Būk nepriklausomas ir atsakingas“ TVM komanda – V vietą.

    Padėka už aktyvų Solidarumo bėgimo organizavimą ir nuoširdų mokinių įkvėpimą daryti gerus darbus.
    Padėka už aktyvų Solidarumo bėgimo organizavimą ir nuoširdų mokinių įkvėpimą daryti gerus darbus.