VIZITAS Į BARSELONĄ (ISPANIJĄ) PAGAL ERASMUS + PROGRAMĄ

Praktinio mokymo vadovas Rimas Namgaudis; Profesinio mokymo skyriaus vedėjas Arūnas Bitaris |

Plungės technologijų ir verslo mokykla kaip ,,siunčiančioji institucija“ dalyvavo Erasmus+ Besimokančiųjų ir personalo mobilumo profesiniame mokyme projekte „Praktinio mokymo metodai: užsienio šalių patirtis“  Nr. 2015-1-LT01-KA102-013179.

Projekto užsienio partneriai buvo EPD-European Projects Development UnipessoaILda, Portugalija. Projekto koordinatorius – VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokykla. Projekte dalyvavo po 2 atstovus iš mūsų  mokyklos, Daugų technologijos ir verslo mokyklos ir Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos. Iš mūsų mokyklos 2016 m. kovo 09-18  dienomis  projekte dalyvavo profesinio mokymo skyriaus vedėjas Arūnas Bitaris ir praktinio mokymo vadovas Rimas Namgaudis.
Projekto tikslas – susipažinimas su Ispanijos profesinio švietimo sistema, praktinio mokymo metodais, mokymusi nuotoliniu būdu, mokinių motyvacijos skatinimu, pameistrystės naudingumu praktiniame mokyme.

Projekto metu apsilankėme Profesinio mokymo institute ,,Adeip“, Profesinio mokymo centre  IES AnnaGinorelladeMundetir, profesinėje mokykloje ,,Monlau“, ,,Melon apylinkės viešbučiuose ir rezidencijose“ ir Svečių namuose ,,One GraciaanParall“.  Vizitų metu susipažinome su praktinio mokymo galimybėmis ir įranga, personalo struktūra ir kvalifikacija, mokinių motyvacijos skatinimu, praktinio mokymo metodais. Su personalu diskutavome apie praktinį mokymą, mokymo metodus, pameistrystės naudingumą praktiniame mokyme.

Kultūrinės programos metu susipažinome su Ispanijos kultūra, tradicijomis, žmonėmis. Laisvalaikiu aplankėme įžymias Barselonos vietas, kultūros ir architektūros paminklus – Šv. Šeimynos katedrą Sagrada Familia, Kolumbui pastatytą paminklą, muziejus, šokančius fontanus, vaikštinėdami La Rambla gatve stebėjome gyvas skulptūras, leidome laiką Viduržemio jūros paplūdimyje, keliavome po Barselonos regioną. Projekte įgyta patirtis suteiks naujų impulsų profesinio mokymo kokybei gerinti, naujoms praktinio mokymo formoms mokykloje diegti.