Susitikimas su VDU dėstytojais

Aušra Kaveckienė, karjeros specialistė |

Lapkričio 22 dieną mūsų mokyklos vienuoliktos ir dvyliktos klasės moksleiviai vyko į „Saulės“ gimnazijoje vykusį susitikimą su VDU žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto mechanikos, energetikos ir biotechnologijų inžinerijos katedros prof.dr. Vyteniu Jankausku ir doc. dr. Jonas Čėsna. Dėstytojai pristatė, kuo patraukli šių laikų inžinerija bei skatino mokinius domėtis inžineriniais mokslais.

Siekiant, kad į regionų verslus po kelerių metų įsilietų šiuolaikišką inžinerinį išsilavinimą įgiję aukštos kvalifikacijos specialistai, Plungės mokyklose bus įkurta inžinerijos eksperimentinė klasė. Mokiniai buvo raginami išbandyti inžinerinės klasės veiklas bei atvykti į VDU ŽŪA,  kur jiems bus vaizdžiai ir intriguojančiai pristatomi skirtingų inžinerijos sričių dalykai.

Plungės pramonininkų sąjungos ir Plungės rajono savivaldybės administracijos atstovai išsakė norą skatinti jaunų žmonių įsitraukimą į verslus, o inžinerijos eksperimentinė klasė – puikus instrumentas siekiant šio tikslo: vaikai susitinka su verslo ir mokslo atstovais, mato klestinčias įmones ir modernias laboratorijas.

Iš susitikimo mokiniai grįžo pasisėmę žinių bei idėjų, kai kurie iš jų pasiryžo išbandyti inžinerinės klasės užsiėmimus.