SODROS projektas „Nepamiršk parašiuto“

Ekonomikos ir verslumo mokytoja Daiva Bartkuvienė |

SODROS projekto „Nepamiršk parašiuto“ tikslas – padėti jaunuoliams susigaudyti nepaprastoje ir painioje socialinio draudimo sistemoje. Į projektą įsitraukia ir mokytojai, kurie pasinaudodami visa SODROS parengta ir suteikta (neatlygintinai) medžiaga bei vienos dienos mokymais, perteikia žinias apie valstybinį socialinį draudimą savo mokiniams.

 

Jau antri metai mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja šiame respublikiniame projekte. Per ekonomikos ir verslumo pamokas mokiniai sužinojo apie neoficialaus darbo pavojus, susipažino su socialinėmis garantijomis, socialinio draudimo mokesčiais ir kodėl juos reikia mokėti, atliko užduotis parengtose pratybose, peržiūrėjo vaizdo medžiagą. Nuo lapkričio mėnesio vyko trys protų kovų turai, kuriuose kiekvienas mokinys galėjo dalyvauti ir varžytis individualioje įskaitoje. Pirmojo etapo kovose dalyvavo 20 mūsų mokyklos mokinių, tarp kurių geriausiai sekėsi Aurimui Pakalniškiui (Ap1-19, reitingo vieta 284), ir Ievai Ragainytei (Kp19, reitingo vieta 395) iš 768 visoje respublikoje dalyvavusių mokinių.

Šie mokiniai buvo pakviesti formuoti komandas ir dalyvauti II zoniniame ture. Vasario 13 dieną Ievos Ragainytės komanda – Monika Girčytė (Kp19), Pranas Ablingis (Am18), Donatas Raudonius (Am18) – vyko į Mažeikių Kalnėnų progimnaziją, į pirmąjį protų kovų komandinį žaidimą. Mūsų komanda rungėsi su 8 komandomis iš Akmenės, Rietavo, Mažeikių  ir Plungės rajonų gimnazijų ir progimnazijų komandomis. Buvome vienintelė profesinės mokyklos komanda.

Ievos komanda surinko 6 taškus. Šis rezultatas nelabai džiugina, bet džiaugiamės, kad  dalyvavimas renginyje suteikė naujų patirčių, žinių ir gerų emocijų, gerai praleidome laiką.