Saugesnio interneto savaitė

Be interneto savo kasdienybės nebeįsivaizduojame, naudojamės juo beveik kasdien. Dažniausiai – bendravimui, informacijos paieškai, apsipirkimui, bankininkystei…Tačiau į tai žvalgosi ir sukčiai, vis dažniau ieškantys patiklių aukų virtualioje erdvėje. Kokie dažniausi sukčiavimo būdai ir kaip išsaugoti budrumą? Nematoma socialinių tinklų pusė. Skaitmeninės erdvės pavojai.

Diskusijos ir įvairios šviečiamosios veiklos šiomis temomis vyks visą šią savaitę, organizuojant teminę akciją Saugesnio interneto savaitė. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Vasario 11 d. Rietavo filialo mokiniai su mokytoja Aušra Kaveckiene žiūrėjo transliaciją internetu „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“ (https://www.youtube.com/watch?v=j9tiAuLHeSw), domėjosi ekspertų pasidalintais pavyzdžiais bei patarimais, paruošė stendą apie etiško bendravimo principus internete, privatumo ir asmens duomenų apsaugą, informacijos apsaugą išmaniajame telefone.