Projektas „Nepamiršk parašiuto“ – saugus žingsnis į suaugusiųjų gyvenimą

Plungės TVM ekonomikos mokytoja Daiva Bartkuvienė |

Šiais mokslo metais Plungės technologijų ir verslo mokykla dalyvauja  projekte „Nepamiršk parašiuto“.Tai  „Sodros” inicijuotas projektas, kurio tikslas – ugdyti savarankiškam gyvenimui besiruošiančio jauno žmogaus pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą, perteikti jiems informaciją apie Lietuvos socialinio draudimo sistemą, jos raidą ir „Sodros“ veiklą.

Per ekonomikos pamokas mokiniai buvo supažindinami su mūsų šalies valstybinio socialinio draudimo sistema, susitiko su „Sodros“ darbuotojais. Tam, kad projektas moksleiviams būtų ne tik naudingas, bet ir smagus, projekto organizatoriai surengė zonines gimnazijų lygos protų kovas su Robertu Petrausku  „Nepamiršk parašiuto 2018/2019“.

Lapkritį „apšilimo“ protmūšis vyko ir mūsų mokykloje. Jame dalyvavo I ir II kurso mokinių komandos. Susirungę tarpusavyje, išsirinkome Plungės TVM komandos atstovus: Gediminą Masiliauską (Ap1-18), Tomą Masiliauskį (Ap2-18), Igną Žvirzdiną (Ap1-18), Samantą Pakamorytę (Kp17), Praną Ablingį (Am18). Ši komanda atstovavo mūsų rajoną 5 zoninėse kovose. Kartą per mėnesį (lapkritį, gruodį, sausį, vasarį, kovą) vykome į Mažeikių „Sodros“ skyrių, kur rungėmės su gimnazijų ir pagrindinių mokyklų komandomis iš Žemaitijos regiono: Mažeikių, Akmenės, Telšių, Rietavo rajonų mokyklų. Žaidimo sezono metu komandos kaupė taškus, tokiu būdu bandydamos nukeliauti iki Lietuvos superfinalo, kuriame dalyvaus 20 geriausių Lietuvos 2018-2019 m. sezono komandų. Mažeikių divizione į superfinalą pateko M.Račkausko gimnazijos komanda. Linkime jai sėkmės.

Kiekviena komanda rungėsi, ne tik atsakinėdama į klausimus, bet ir kiekvienas dalyvis galėjo pateikti savo sugalvotas užduotis, taip padėdamas komandai pelnyti papildomų taškų ar laimėti specialų prizą. Klausimus vertina žaidimo organizatoriai. Nors mūsų komanda nepelnė prizinių vietų, džiugu, kad mūsų komandos nario Gedimimo Masiliausko užduotas klausimas  jam pelnė specialu „Sodros“ prizą – išmanųjį laikrodį apyrankę.

Dėkojame Plungės technologijų ir verslo mokyklos administracijai, suteikusiai galimybę vykti į renginį, projekto globėjai – „Sodros“ vyr. specialistei Almai Šiaulienei ir Plungės savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorei Jurgai Venckuvienei už visakeriopą paramą ir bendradarbiavimą projekto metu.

Projekto pavadinimas „Nepamiršk parašiuto“ – tai palinkėjimas kiekvienam jaunam žmogui, žengiančiam į suaugusiųjų gyvenimą, kupiną nuotykių ir iššūkių. Tai tarsi kvapą gniaužiantis šuolis, o jo saugumą ir sėkmę užtikrina pažinimo ir žinių „parašiutas”.  Saugaus šuolio ir tik geriausių gyvenimo patirčių projekto dalyviams linki „Sodra“. Na, o mes laukiame naujų susitikimų.