Plungės TVM mokiniai miesto erdvėse ir Šarnelėje skaitė Mačernį

Danutė Sausdravienė, Plungės TVM gimnazijos skyriaus vedėja |

Birželio 2 d. būrys mokyklos III-IV g klasių mokinių kartu su lietuvių k. ir literatūros mokytojomis V. Bražinskiene, V. Gedgaudiene, D. Sausdraviene bei etikos mokytoja I.Klimaite surengė integruotą pamoką – kelionę „Skaitau V.Mačernį“, skirtą mūsų krašto poeto 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Pamoką mokyklos bibliotekoje prie surengtos parodos pradėjo D. Sausdravienė, kuri trumpai pristatė poeto ir jo kūrybos populiarumą ir aktualumą šiandien bei priminė, kad V. Mačernis yra vienas jauniausių Lietuvos poetų, sukūrusių išskirtinių kūrinių. Poeto eilės jauniems žmonėms padeda ieškoti atsakymų į  juos jaudinančius klausimus apie meilę, nerimą, liūdesį, džiaugsmą, gyvenimo prasmę.  Mokinius sudomino faktai apie tai, kad jaunimo tarpe populiarūs marškinėliai su V.Mačernio atvaizdu ir jo citata: “Man patinka tik vandenys gilūs…“ , kad V. Mačernio puslapis feisbuke turi net 10 tūkstančių sekėjų.

Po įžanginio pristatymo visi sėdome į mokyklos autobusą ir vykome į skverelį prie miesto bibliotekos bei V. Mačernio gatvę, kur  mokytoja V. Gedgaudienė papasakojo apie savo asmeninę patirtį atrandant poetą, jo kūrybą bei studijų laikų ekspediciją į Šarnelę. Mokytoja ir mokiniai skaitė ištraukas iš „Vizijų“, “Metų“ sonetus ir kitus pasirinktus eilėraščius.

Nuvykę prie poeto kapo Šarnelėje, uždegę žvakę bei padėję gėlių, tęsėme pamoką. Mokytoja V. Bražinskienė labai įdomiai mokiniams pasakojo apie V. Mačernio šeimą, jo gyvenimą ir kūrybą tėviškėje, paskutines dienas bei tragišką žūtį. Mokiniai pratęsė eilių skaitymą, o mokytoja D. Sausdravienė užbaigė skaitymus eilėraščiu „Aš pažinau karalių tavyje“.

Pamokos refleksiją atliko mokytoja I. Klimaitė, kuri perteikė savo jausmus ieškodama ir atrasdama poeto filosofinį gilumą bei perskaitė labiausiai jos atradimus atliepiantį trioletą. Mokytoja padalino visiems po riešutą, ant kurio buvo parašyta  po vieną raidę. Visi sustoję ratu garsiai sudėliojome tekstą apie šios pamokos – kelionės „Skaitau Mačernį“ potyrius, emocijas, jausmus bei pažadą dar ir dar kartą grįžti prie šimtamečio kraštiečio V.Mačernio kūrybos.