Plungės technologijų ir verslo mokykloje skautiška diena

Neformaliojo švietimo organizatorė Alma Galminienė |

Sausio 18 d. Gondingos tunto skautai, pakviesti mokytojos Virginijos, apsilankė Plungės technologijų ir verslo mokykloje ir vienuoliktokams pristatė skautų organizaciją.

Apie skautus galima kalbėti ilgai, bet lengviau juos pažinti per veiklas. Tad nekamavome septyniolikmečių bei aštuoniolikmečių grupės (daugiausia vaikinų) pasakojimais, o, suskirstę į penkias grupes, pakvietėme į skautoramą.

Svarbiausia dalis – pasakojimas apie skautus, jų tradicijas, uniformą ir kaklaraiščius. Šio punkto užsiėmimus pravedė br. Žydrūnas. Atidžiausi klausytojai apdovanoti tunto išleistomis užrašų knygelėmis.

Antrajame skautoramos taške grupelių laukė broliai Vincentas ir Ignas. Jie per VR akinius parodė 2021-ųjų skautų neskautams stovyklos „Alibi“ filmuką bei video „24 valandos partizanų miškuose“, sukurtą prieš dvejus metus tuometinių vienuoliktokų sesės Ievos ir brolių Andriaus bei Arno bei operatoriaus Vlad.

Kitame punkte atėjusiuosius pasitiko br. Kristijonas ir mokė tiesiojo, audėjo, policininko bei kitų mazgų. Taip pat parodė, kaip atsipjauti virvės be peilio ar žirklių.

Pasimokę mazgų, vienuoliktokai keliavo pas seses Kamilę bei Deimantę, kur žaidė Kimo žaidimą bei orientavosi užrištomis akimis.

Ir desertui – skautiški žaidimai bei labai specifinės skautiškos bausmės, taip pat labiau primenančios žaidimus. Šią skautoramos veiklą vedė sesės Gerda ir Jekaterina.

Džiaugiamės, kad vienuoliktokai noriai įsijungė į skautoramą, aktyviai dalyvavo veiklose.