Paskaita apie priklausomybes „Psichoaktyvios medžiagos. Elektroninės cigaretės“

Aldona Šarkauskienė, visuomenės sveikatos specialistė |

Lapkričio mėnesį, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Ilona Pocienė ir visuomenės sveikatos biuro psichologė Karolina Sragauskaitė skaitė paskaitas 9-10 klasių mokiniams apie priklausomybę nuo elektroninių cigarečių ir jų žalą jaunam organizmui.

Elektroninės  cigaretės – didžiulė problema visoje Lietuvoje. Pastebėta, kad šią žalingą priemonę pradeda vartoti net penktokai. Lektorės, kalbėdamos apie  elektronines cigaretes, palygino jas su cheminiu ginklu plaučiams.

Daugelis moksleivių  dar tiki, kad elektroninės cigaretės, jų garai nedaro žalos sveikatai, todėl lektorės suteikė daug informacijos apie elektroninių cigarečių užpildus, juose esančias kancerogenines medžiagas, toksinus ir nikotiną.

Žiūrėdami vaizdo medžiagą mokiniai pamatė, kad net 12 organizmo sutrikimo simptomų  pajaučia pradėjus vartoti ar praėjus savaitei nuo vartojimo pradžios: pykinimą, pilvo skausmą, nervų sistemos sutrikimus, nuotaikų svyravimus ir kt. Į elektroninių cigarečių skystį gali įmaišyti medžiagų, kurios nėra skirtos šio produkto vartojimui (pvz., narkotikai) ir taip dar labiau padidėja apsinuodijimas ir žala organizmui.

Lietuvos mastu elektroninių cigarečių garinimas tapo rimta problema, todėl ir vykdome šviečiamąją veiklą. Tikimės, kad nors keletas moksleivių susivoks ir atsisakys šio ypatingai žalingo įpročio.