Pasaulinės AIDS dienos protų mūšis

Visuomenės sveikatos specialistė A. Šarkauskienė |

Technologijų ir verslo mokykla prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro iniciatyvos ir mokykloje organizavo protų mūšį „AIDS: geriau žinoti 2019“.

Gruodžio 2 dieną užsiregistravusios komandos rinkosi į aktų salę. Mokyklos pavaduotoja ugdymui R. Pereverzeva pasveikino susirinkusias komandas ir kalbėjo apie tai, kodėl svarbi ši diena ir į ką privalu mokiniams atkreipti dėmesį.

Protų mūšyje dalyvavo 8 komandos: „Vėžiukai“, „Donorai“, „Mėlynas kraujas“, „Plungės parapija“, 3 ir2“, „ Brigada“, „Super penketukas“, „5 muškietininkai“. Komandos atsakinėjo į klausimus apie ŽIV ir AIDS, analizavo pateiktą informaciją, kuri buvo tiesiogiai susijusi su šia tema.

Renginio metu visuomenės sveikatos specialistė uždavė mokiniams protų mūšio klausimus. Etikos mokytoja I. Klimaitė, matematikos mokytoja J. Raišuotienė, geografijos mokytoja J. Janauskienė tikrino užduotų klausimų atsakymus ir skaičiavo surinktus balus.

Daugiausiai teisingų atsakymų pateikė  „Super penketuko“ komanda, tai V19+Pb19 grupės mokiniai, kurie ir tapo protų mūšio laimėtojais.

Protų mūšis mokiniams suteikė galimybę pagilinti žinias apie plintantį ŽIV virusą, jo sukeliamą ligą, skatino toleranciją ir užuojautą užsikrėtusiems ŽIV ir sergantiems AIDS.

Komandos buvo apdovanotos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro padėkos raštais. Pasaulinės AIDS dienos proga kiekvienas dalyvis apdovanotas Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sukurtomis atminimo dovanėlėmis.