Paroda „Sidabro vainikėlis“

Gegužės 31 d. Kėdainiuose vyko Respublikinis  moksleivių  Lietuvių liaudies dailės konkursas- paroda „Sidabro vainikėlis“ 2019 m.

Daugiau nei pusė šimto talentingų jaunųjų tradicinės liaudies dailės kūrėjų susirinko Kėdainių krašto muziejaus daugiakultūriniame centre,  kur vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ respublikinės parodos uždarymas ir laureatų apdovanojimai. Į šį gražų reginį jaunieji meistrai kvietė  jau septintą kartą.

Regioninės parodos šiemet vyko Panevėžio, Utenos, Telšių Tauragės, Alytaus ir Marijampolės regionuose, Vilniaus ir Kauno miestuose. Iš viso parodose dalyvavo 390 mokinių, eksponuota daugiau kaip 1000 kūrinių.

Mokinių gausa maloniai nustebino Telšių regionas – parodoje darbus pristatė net 92 mokiniai. Tauragės regiono atrankai darbus pateikė ir pamario meistrai – tai buvo vienintelė regioninė paroda, kurioje buvo galima išvysti tokių retų eksponatų, kaip vėtrungės ir delmonai.

Dažnai darbų kokybę lemia ne tik mokinio talentas, bet ir mokytojo gebėjimas perduoti žinias, jo noras dirbti komandoje – nenuostabu, kad jie išugdo daug laureatų. Net  trys   mūsų mokyklos būrelio „Meninis medžio apdirbimas“ mokiniai pateko į finalinę parodą.  Mokiniai pristatė medžio skulptūras ir tekintus medžio dirbinius.

Finaliniame ture mokinių kūrinius pagal jų meninę vertę, meistriškumą, kūrinio sąsajas su lietuvių liaudies dailės, etninės kultūros tradicijomis vertino komisija, kurią sudaro muziejininkai, dailėtyrininkai ir etnografai.

Visi  jie tapo prizininkais 9-12 kl. grupėje: 3 vietą laimėjo Evaldas Klenauskis (Plungės TVM, Am16 gr.), 2 vietas – Jaunutis Rudys (Plungės TVM,)  1 – vietą ir simbolinę sidabrinę sagę  laimėjo Deividas Paulauskas (Plungės TVM, Am 18 gr.) Konkursui juos paruošė  mokytojas  Viktoras Raibužis.