Pamokos kitose edukacinėse erdvėse

D. Sausdravienė, gimnazijos skyriaus vedėja |

Kiekvieną pavasarį vis daugiau mokytojų pamokas organizuoja  kitose mokyklos, miesto erdvėse. Nemažai mokytojų dalyvavo pasaulinėje akcijoje „Pamoka lauke“, kuri vyko gegužės 23dieną. Džiugu, kad ne tik šią dieną, bet ir kitomis mokytojai planuoja veiklas lauke, gamtoje. Mokiniai taip pat džiaugiasi, jie labiau įsitraukia į mokymosi procesą, dirbdami komandoje atlieka tiriamuosius darbus ir užduotis, kuriose taiko įgytas žinias praktikoje.

Matematikos ir geografijos integruotoje pamokoje „Žingsniuok, matuok, skaičiuok“  mokiniai turėjo nustatyti žingsnių poros ilgį ir atstumo matavimą žingsniuojant. Pamoka vyko mokyklos stadione. Mokiniai žygiavo, matavo, skaičiavo ir puikiai atliko užduotis, lygino rezultatus, diskutavo, dalijosi savo įspūdžiais,  pasakojo savo istorijas. Drausmingi ir draugiški, išradingi ir smalsūs aktyvioje veikloje įgijo naujos patirties.

II gimnazijos klasės mokiniai (2g17B grupė) per fizikos pamoką lauke patyrė teigiamų emocijų, atradimo džiaugsmo, ieškodami ir fotografuodami kuo daugiau spalvų ir atspalvių gamtoje. Yra nustatyta, jog žmogus daugiau nei aštuoniasdešimt procentų informacijos iš aplinkos gauna būtent per regą. Ir spalvos čia nemažai prisideda.

Pamokos lauke ir kitose edukacinėse erdvėse tęsiasi.