Paminėta Tarptautinė Edukacijos diena

Plungės TVM Rietavo filialo informacija |

Sausio 24-ąją buvo minima Tarptautinė Edukacijos diena. Edukaciniais užsiėmimais siekiama ugdyti žmonių pilietiškumą, skatinti naujai pažvelgti į socialinius ir politinius reiškinius. Lavinami pastabumo, problemų analizės, vertinimo, sprendimo, kolektyvinio darbo įgūdžiai.

Minint šią datą, Rietavo filialo bendruomenė nuotoliniu būdu žiūrėjo ir aptarė dokumentinį filmą „Socialinė dilema“ („The social dilemma“, Jeff Orlowski, 2020). Dokumentinis filmas tyrinėja pavojingą socialinių tinklų poveikį žmonėms, kai tuo pačiu technologijų ekspertai skambina pavojaus varpais apie savo pačių kūrybą.

Pasibaigus filmo peržiūrai, aptarėme, kaip socialinių tinklų plėtra modernioje žinių visuomenėje kelia naujus iššūkius ir suteikia naujas galimybes. Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriama socialinių tinklų naudojimui švietime. Visi sutiko, kad socialiniai tinklai yra naudingi. Jie suteikia galimybę bendrauti su tais, kurie labai toli, pareikšti savo nuomonę įvairiomis temomis, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais. Ir ypač dabar, kai dėl COVID-19 sumažėjo galimybės tiesiogiai bendrauti, socialinių tinklų naudojimas labai išaugo. Tačiau….Be teigiamų dalykų, kuriuos suteikia socialiniai tinklai, buvo kalbama ir apie tai, kokią jie daro žalą, ypač jaunam žmogui.