Nacionalinė karjeros savaitė 2019

Ugdymo karjerai koordinatorė D. Bartkuvienė |

Lapkričio 15-25 d. visoje Lietuvoje buvo paskelbta Nacionalinė karjeros savaitė. Jos tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis profesijomis, padėti planuoti būsimą karjerą, pažinti save, priimti tinkamus sprendimus. Plungės technologijų ir verslo mokykla taip pat prisijungė prie šio projekto, todėl visą savaitę mokykloje vyko renginiai, skirti šiai iniciatyvai.

Karjeros savaitės renginiai prasidėjo lapkričio 15 d. Mokytoja D. Narmontė vedė integruotą pamoką „Karjeros kelias – kas tu? Ko tu nori? Ko tu sieki? Ką jau padarei?“ Ap 2-19 grupei, kurioje dalyvavo ir IgA mokiniai. Jos tikslas – pristatyti apdailininko profesiją jauniesiems draugams.

Tą pačią dieną grupelė žingeidžių I ir II kurso mokinių kartru su mokytoja D. Bartkuviene dalyvavo Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centre vykusiuose mokymuose „Gerosios patirties sklaida ugdant mokinius karjerai“, kur lektoriai dalijosi savo patirtimi, su kokiais iššūkiais susidūrė ir  iki šiol susiduria siekdami užsibrėžto tikslo.

Lapkričio 18 d. ir 25 d.  Plungės Jaunimo darbo centre  vyko ekonomikos pamokos „Savęs pažinimas šiandien – sėkminga karjera rytoj“ IIgA ir IIgB  klasėms, kurių metu vyriausioji specialistė A.Riebždaitė supažindino mokinius su svarbiausiais profesijos pasirinkimo aspektais, paaiškino, kodėl yra svarbu prieš renkantis profesiją pirmiausia gerai pažinti save, suprasti, ką gali ir nori daryti bei kokių įgūdžių reikia šiandieninėje besikeičiančioje darbo rinkoje. Mokiniai atliko profesinio kryptingumo nustatymo testą.

Trečiadienį per grupės valandėles visų kursų apdailininko specialybės mokiniai susitiko su statybos verslo įmonės UAB „Delira” vadovu, buvusiu mūsų mokyklos mokiniu L. Ramanausku, kuris papasakojo savo verslo sėkmės istoriją ir apie iššūkius, kurie laukia jauno, pradedančio darbinę karjerą žmogaus.

Grupės vadovė J. Krištupienė V19, Pb 19 grupių mokiniams suorganizavo susitikimą su maitinimo paslaugų teikėjais. Susitikimo metu mokiniai pristatė padavėjo barmeno profesiją, dalyvavo interaktyviose varžytuvėse. Svečiai – G. Leliugienė ir V. Kazlauslienė, kaimo turizmo sodybų „Po ąžuolais” ir „Sodžius” bei E. Muralienė kavinės „Galera”, savininkės, papasakojo mokinams apie savo verslų ypatumus.

V18 ir V17 grupės mokinės su mokytojomis R. Galvanauskiene ir A. Šatkauskiene vyko į įmonę „Vičiūnai Group”. Aplankė lašišų farbriką. Sužinojo įmonės istoriją, gaminamos produkcijos asortimentą, stebėjo, kaip atkeliauja lašišos žaliava į cechą, ir kaip iš jo iškeliauja jau paruošta lašišos produkcija, kuri patenka ant mūsų stalo. Mokiniai domėjosi darbo galimybėmis. Kai kurie, baigę mokyklą ir įgiję virėjo specialybę, pageidautų dirbti šioje įmonėje.

Praktinio sektorinio centro vadovas A. Bitaris surengė II ir III kurso vaikinams susitikimą su Plungės policijos komisariato darbuotojais R. Aponkumi ir L. Jociene bei gaisrinės pareigūnu M. Pronckumi, kurie papasakojo apie galimybes įgyti šias profesijas ir profesinius ypatumus, pristatė vaizdinę medžiagą apie darbuotojų kasdienybę.

Šios savaitės metu mūsų mokykloje vyko integruota fizikos ir chemijos pamoka „Vidaus degimo varikliai, oro tarša ir karjeros ugdymas“ Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos 9 a, b, c klasių mokiniams. Pamokas vedė fizikos mokytoja M. Mikaitė, chemijos  mokytoja I. Niedvarienė ir profesijos mokytojas P. Galvanauskas. Mokiniai taip pat buvo supažindinti ir su profesijomis, kurias galėtų ateityje įgyti mūsų mokykloje.

Taigi, Nacionalinės karjeros savaitės renginių metu išgirstą informaciją bei įgytą patirtį ir žinias mokiniai galės pritaikyti rinkdamiesi profesiją, kasdien tobulindami profesinius gebėjimus ar norėdami įsidarbinti.