Mokinių stažuotė Vokietijoje

Profesijos mokytoja Jurgita Krištupienė |

Plungės TVM mokiniai nepraleido puikios galimybės stažuotis Vokietijoje

Plungės technologijų ir verslo mokykla įgyvendina Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinči paprogramės mobilumo projektą „Nacionalinis kultūrinis paveldas profesiniame mokyme“ Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0692, kurį finansuoja Europos Komisija. Projektą administruoja Lietuvos Respublikos Švietimo mainų paramos fondas.

Vasario 23 – kovo 15 dienomis į stažuotę Vokietijoje vyko 9 Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokiniai ir lydintis mokytojas. Į stažuotę vyko pagal projektą numatytų profesijų: virėjo, padavėjų-barmenų, kaimo turizmo organizatoriaus ir staliaus specialybių trečio kurso mokiniai.

Tačiau prieš tai, visi pageidaujantys vykti turėjo sudalyvauti atrankoje. Pagal iš anksto nurodytus atrankos kriterijus buvo atrinkti ir į stažuotę vyko: Nijolė Jakunskaitė, Rita Skersytė, Gabrielė Valužytė, Diana Zaboraitė, Kristina Vyšniauskaitė, Kęstutis Masiliauskas, Vaidas Augustinas, Darius Sendrauskas, Rimantas Tauginas. Kartu su mokiniais į stažuotę vyko ir profesijos mokytoja Jurgita Krištupienė.

Pagal projekte numatytas veiklas 3 savaites Plungės TVM mokiniai turėjo galimybę tobulinti profesines žinias Vokietijoje, Leipcigo mieste (Leipzig). Stalių ir Statybų verslo paslaugų teikėjo specialybės mokiniai dirbo privačioje namų remonto įmonėje, kur susipažino su darbo specifika. Du virėjų–barmenų specialybės mokiniai dirbo viešbučio Commundo Tagungshotel virtuvėje: gamino maistą viešbučio ir restorano lankytojams. Kiti Kaimo turizmo organizatoriaus specialybės, Padavėjo ir barmeno specialybės mokiniai praktiką atliko 4 žvaigždučių Arcona Living Bach 14 Hotel restorane, 100 Wasser kavinėje, Don Giovanni viešbučio restorane, Poniatowski Polski bare.

Mokiniams buvo sudarytos sąlygos ir savarankiškai domėtis Vokietijos nacionalinės virtuvės ypatumais, smulkiąja medine architektūra, aplankyti Dresdeno ir Berlyno istorinius, kultūrinius, architektūrinius paminklus.

Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokiniai stažuotės metu turėjo puikių progų betarpiškai pabendrauti su vietos bendruomenės atstovais, susipažinti su vokiečių gyvenimo būdu, tarpusavio bendravimo ypatumais, pamatyti kasdienį gyvenimą, buitį, palyginti dviejų šalių socialinius ir ekonominius ypatumus.

Mokiniai, grįžę iš stažuotės, pasidalino savo įspūdžiais ir patirtimi su mokyklos bendruomene, aptarė praktikoje įgytas kompetencijas. Pokalbio metu mokyklos direktorius A. Misiūnas pasidžiaugė, kad praktika užsienyje mokiniams suteikė ne tik naujų profesinių žinių ir gebėjimų, kurie bus naudingi įsitvirtinant darbo rinkoje, bet ir praplėtė akiratį, suteikė naujų socialinių įgūdžių ir gyvenimiškos patirties, kuri pravers ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir bendraujant su kitų kultūrų ir tradicijų turinčiais užsienio šalių piliečiais. Stažuotė užsienyje sudaro puikias galimybes mokiniams susipažinti su kitos šalies nacionaliniais ir kultūriniai ypatumais, paveldu, moko dirbti tarptautinėje komandoje, o ypač tobulina užsienio kalbos gebėjimus.

Mokiniams dalyvavusiems stažuotėje buvo išduoti „Europass“ pažymėjimai ir sertifikatai, patvirtinantys apie jų tarptautinę profesinę patirtį.