Mokinių ir mokytojų vizito Portugalijoje tema – gastronomija

Jurgita Krištupienė vyr. profesijos mokytoja |

2017 m. kovo 11 – 17 dienomis Portugalijoje, Braga mieste,  Plungės technologijų ir verslo mokyklos atstovės, vyr. profesijos mokytojos Jurgita Krištupienė ir Alina Šatkauskienė bei mokinės Rugilė Ilginytė (V16 grupė) ir Jurgita Monkevičiūtė (Vd15 grupė), dalyvavo „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo (KA219) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Traditions across borders“ („Tradicijos be sienų“) tarptautinėje mokymo ir mokymosi veikloje. Šio vizito tema – gastronomija.

Dalyvavimas projekto „Tradicijos be sienų“ veiklose Portugalijoje buvo įdomus ir naudingas. Ne tik mokiniai, bet ir mokytojai turėjo galimybę susipažinti su projekte dalyvaujančių šalių (Vengrijos, Lenkijos, Švedijos, Portugalijos, Norvegijos, Turkijos ir Lietuvos)  tradicinėmis virtuvėmis, patiekalais, gamybos tradicijomis. Kiekviena šalis paruošė pristatymus apie tradicinius patiekalus, pateikė filmuotą medžiagą. Ypatingai įdomus buvo kultūrinis vakaras, kurio metu visi dalyviai draugiškai gamino savo šalį reprezentuojančius patiekalus, juos pristatė. Buvo labai įdomu, informatyvu, sotu ir linksma.

Paskutinę vizito dieną mokiniai savarankiškai atliko testą, ragaudami užrištomis akimis turėjo atspėti, kokie tai produktai. Stebint iš šono atrodė lengva, bet mokiniai sakė, kad net labai gerai žinomus produktus buvo  sunku įminti.

Daug informacijos apie Portugalijos papročius ir  tradicijas pateikė Portugalijos mokyklos mokiniai. Labai jautėsi jų nuoširdumas, noras padėti ir kuo daugiau papasakoti.

Lietuvių grupės mokinėms Jurgitai ir Rugilei tai buvo pirmoji kelionė į užsienį. Merginos patyrė daug įspūdžių, patobulino savo anglų kalbos ir bendravimo įgūdžius, pažino kitas kultūras.

Mokytojoms kelionė davė naują patirtį, pažinimą ir pažintis. Atrasti nauji mokymo metodai, taikomi partnerių šalių mokyklose.