Mokinių ir mokytojų vizitas pagal Erasmus+ projektą „Tradicijos be sienų“

Parengė: anglų kalbos mokytoja Veronika Razgienė |

Gegužės 13-17 dienomis mokyklos pirmo kurso mokiniai Daimonas JonasBudrys (Ap1-18) ir Donatas Raudonius (Am18) kartu su anglų kalbos mokytoja Veronika Razgiene dalyvavo Erasmus +projekto „Be sienų“ susitikime Norvegijoje, Moss mieste. Tai buvo 5-tasis projekto partnerių(iš Vengrijos, Lenkijos, Portugalijos, Lietuvos, Švedijos, Turkijos ir Norvegijos) susitikimas, įgyvendinant tarptautines mokymosi veiklas.

Šį kartą šalys partnerės turėjo pristatyti savo šalių nacionalines šventes pateiktyse ir vaizdo filmukuose. Nors visos šalys turi panašias nacionalines šventes, tačiau jų svarba ir šventimo būdai labai skiriasi. Gegužės 17 diena yra Norvegijos Konstitucijos diena ir ji švenčiama visoje šalyje. Tai yra  šventė su triukšmingais paradais, kuriuos pradeda darželinukai išvakarėse ir baigia mokyklos su miesto piliečiais 17 dieną. Kiekvienos norvegės ir norvego garbės reikalas tą dieną pasipuošti nacionaliniais kostiumais. Konstitucijos diena Norvegijoje netgi svarbesnė ir labiau laukiama negu Kalėdos. Tai- šeimos ir giminių susitikimo diena. Šventės euforiją galėjo patirti ir projekto atstovai dalyvaudami šventiniame parade.

Visų šalių moksleiviai gyveno rūpestingose ir draugiškose šeimose, kurios stengėsi supažindinti svečią su šeimos gyvenimo stiliumi, kultūra ir pramogomis. Mokiniai galėjo bendrauti angliškai, susirasti naujų draugų.

Projekto dalyvių laukė puiki programa. Svečiams buvo surengta išvyka į Oslą, kur susipažino su sostinės įžymybėmis ir lankytinomis vietomis. Keltu kėlėmės į Hvaler nacionalinio parko lankytojų centrą. Patekę į toliausiai esančias salas, dieną leidome iškylaudami nepakartojamo grožio gamtos prieglobstyje. Vikingų laikų istoriją priminė išvyka laivu iki Horteno ir pėsčiųjų žygis į Vikingų centrą, kur dalyviai galėjo išbandyti įvairius Vikingų laikų žaidimus ir rungtis.

Vizitas baigėsi nenusakomo grožio šalyje, kur užsimezgė naujos pažintys ir draugystė ne tik tarp šalių, bet ir tarp žmonių. Bendravimas ir bendradarbiavimas tęsis , o  pradėjus naujuosius mokslo metus, spalio mėnesį, projekto dalyvių lauks Švedijos Lundo miestas.