Lietuvių kalbos viktorina „Jei nebūtų mūsų kalbos – tai nebūtų Lietuvos“

V.Gedgaudienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja |

Š.m. vasario 27 d. mokyklos aktų salėje vyko netradicinė pamoka – viktorina „Jei nebūtų mūsų kalbos- tai nebūtų Lietuvos“, skirta lietuvių kalbos dienoms ir Lietuvos atkūrimo 100-mečiui. Viktoriną organizavo ir vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja R. Raudienė, o jos dalyviai – I-II gimnazijos klasių (Ig17A, Ig17B, IIg17, IIg16) mokiniai. Iš šių grupių buvo sudarytos 4 komandos – „Pelėdžiukai“, „Lietuvininkai“, „Žemaitukai“, „Žemaitukės“.

Viktorina prasidėjo žemaitiška kompozicija „Mano žemelė“, kurią atliko rajono meninio skaitymo II-osios vietos laimėtojai akademiko A. Jucio pagrindinės mokyklos 7a klasės mokiniai Akvilė Skersonaitė ir Nojus Raudys. Po komandų ir komisijos (ją sudarė gimnazijos skyriaus vedėja D.Sausdravienė ir lietuvių kalbos mokytojos V. Bražinskienė, V.Gedgaudienė) pristatymo vyko žaisminga ir nuotaikinga viktorina. Lietuvių kalbos mokytojos V. Bražinskienė, R. Raudienė kartu su geografijos mokytoja J. Janauskiene buvo paruošusios įvairių, įdomių ir kūrybingų užduočių. Kol komisija skaičiavo komandų surinktus taškus, Tp17 gr. mokinys Antanas Papievis akordeonu atliko muzikinių kūrinių.

Mokyklos direktorius A.Misiūnas ir gimnazijos skyriaus vedėja D.Sausdravienė padėkojo mokiniams už parodytas žinias ir gražų žaidimą, paskelbė viktorinos laimėtojus, kuriais tapo IIg16 grupės komanda „Žemaitukės“ (Monika Kaminskytė, Lina Vanagaitė, Mingailė Norvilaitė, Deimantė Jonušaitė, Kristina Šiaulytė) ir įteikė visoms komandoms padėkas. Viktorinos pabaigoje klausėmės Akvilės ir Nojaus atliekamos literatūrinės kompozicijos „Aš esu“ ir supratome, kokia vis dėlto skambi, graži ir didinga mūsų gimtoji kalba.