Konkursas, skirtas lietuvių kalbos dienoms paminėti

D. Sausdravienė, Gimnazijos sk. vedėja |

Paskutinę vasario dieną mūsų mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos organizavo regioninį konkursą „Raštingiausias būsimasis darbuotojas2024”, į kurį atvyko Klaipėdos technologijų mokymo centro, Klaipėdos turizmo mokyklos, Tauragės profesinio rengimo centro, Mažeikių politechnikos mokyklos ir Šilutės profesinio mokymo centro komandos.

Dalyviai ir jų mokytojos pirmiausia rinkosi į aktų salę, kur mūsų mokyklos mokiniai – skaitovai ir dainininkės – parodė trumpą sveikinimo programą. Mokyklos direktorius A. Misiūnas pasveikino konkurso dalyvius, linkėdamas visiems sėkmės. Džiugu, kad pasveikinti konkurso dalyvių atvyko Plungės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas G. Rimeikis bei mero patarėja Anastazija Bojog.

Gimnazijos skyriaus vedėja ir konkurso organizatorė D. Sausdravienė net tik pasidžiaugė galimybe susitikti gimtosios kalbos šventėje, kuri  garbingai įsiterpusi tarp dviejų mūsų valstybei svarbių datų- Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios , juk Vasario 21 – oji – Tarptautinė Gimtosios kalbos diena. D. Sausdravienė pristatė konkurso užduotis: tai diktanto rašymas, dailyraštis ir komandinė viktorina „Kas moka žodį, tas žino, „kon tas znuočėj“.

Kol mokiniai atliko užduotis, lietuvių kalbos mokytojoms, atlydėjusioms mokinius į konkursą, buvo suorganizuota edukacija Žemaičių dailės muziejuje.

Pasibaigus konkursui ir susumavus rezultatus paaiškėjo, kad raštingiausias būsimasis darbuotojas Linas Šimkus mokosi Šilutės profesinio mokymo centre, antros vietos laimėtojas Klaidas Adomaitis – Tauragės profesinio rengimo centre ir Austėja Jakavičiūtė – Klaipėdos technologijų mokymo centre. Dailyraščio rašyme nepralenkiami buvo Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokiniai Ignas Zaveckas ir Kornelija Ročiūtė bei Šilutės profesinio mokymo centro mokinė Ina Šertvytytė. Komandinės viktorinos laimėtojai – Klaipėdos technologijų mokymo centras, Klaipėdos turizmo mokykla ir Mažeikių politechnikos mokykla.

Svečiai džiaugėsi rezultatais ir dėkojo mums, surengusiems pirmąjį regioninį lietuvių kalbos konkursą. Visų profesinių mokyklų bendras tikslas – ne tik parengti puikius ir kompetentingus įvairių profesijų jaunuolius, bet ne mažiau svarbu šiandieniniame skaitmeniniame technologijų amžiuje skatinti mokinių domėjimąsi gimtąja kalba, ugdyti jų raštingumą, kūrybiškumą, puoselėti dvasines vertybes. Pagaliau bendradarbiavimas ir dalijimasis gerąja patirtimi augina tiek mokinius, tiek mokytojus.

Dėkoju mokyklos direktoriui A. Misiūnui, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms V. Gedgaudienei, V. Bražinskienei, R. Raudienei bei kitiems kolegoms, kurie padėjo įgyvendinti šią gražią ir prasmingą idėją.