Konkursas „Jaunasis artojas 2023“ atskleidė geriausių įgūdžių savininką

Monika Baronaitė |

Spalio 4d. įvyko Plungės TVM antrus metus iš eilės organizuotas arimo meistriškumo konkursas „Jaunasis artojas 2023“.

Šiais metais konkurso dalyvių gretas papildė ir atstovai iš Kandavos žemės ūkio technikumo – svečiai iš Latvijos. Taigi, konkursas iš respublikinio tapo tarptautiniu.

Viso konkurse dalyvavo 16 dalyvių: 11 atstovų iš Lietuvos ir Latvijos profesinių mokyklų, bei 4 savarankiškai konkursui pasiruošę jaunuoliai.

Konkursą atidarė ir savo kalba susirinkusius pasveikino Plungės TVM direktorius Audrius Misiūnas ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Konkurso dieną dalyviams demonstruojant savo įgūdžius laukuose, žiūrovai, bei renginio rėmėjai ir jų atstovai mėgavosi charizmatiškosios Ilmos Žilienės atliekamomis dainomis ir specialiai visiems renginio lankytojams ir dalyviams ruoštu nepakartojamo skonio tradiciniu plovu.

Geros nuotaikos nesugadino net užklupęs lietus ir vėjas, o sušilti padėjo kava ir arbata.

Plungės TVM mokytojai Virginijus Malinauskas ir Rolandas Kuprys surengė žiūrovams dar vieną atrakciją – siekta rekordo sutalpinti kuo daugiau jaunuolių vienu metu ant 153 cm skersmens traktoriaus padangos. Paaiškėjo – telpa net 21 jaunuolis!

Artojų konkurso vertinimo komisiją sudarė:  Žemės ūkio konsultavimo tarnybos konsultantas Gintautas Narmontas, Plungės rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas Vytautas Januška ir ūkininkas Gediminas Bartkevičius. Teisėjams talkino ir visą renginį prižiūrėjo Plungės TVM sektorinio praktinio mokymo centro vadovas Arūnas Bitaris.

Susumavus komisijos dalyviams skirtus taškus, paaiškėjo, kad šiais metais labiausiai įgūdęs yra ir „Jaunasis artojas 2023“ laureatu tapo Deivydas Valančius – savarankiškai konkursui pasiruošęs jaunuolis iš Plungės rajono Marcių kaimo. Sveikiname dar kartą nugalėtoją!

Pirmąją vietą arime tradiciniu plūgu užėmė Marijampolės PRC Vilkaviškio skyriaus mokinys  Edvinas Durneika, o apverčiamu plūgu – Aukštaitijos PRC Anykščių filialo mokinys Povilas Kalasauskas. Sveikiname prizinių vietų laimėtojus ir dėkojame visiems dalyviams už jų puikius pasirodymus.

Renginio pabaigoje Plungės TVM direktorius A. Misiūnas įteikė diplomus prizinių vietų laimėtojams, bei padėkas visiems dalyviams, jų mokyklų atstovams, konkurso rėmėjams ir vertinimo komisijos nariams. Laimėtojus ir dalyvius taip pat sveikino ir apdovanojo rėmėjai.

Dėkojame visai Plungės TVM bendruomenės nariams prisidėjusiems prie „Jaunasis artojas 2023“ organizavimo ir įgyvendinimo.

Ačiū tariame renginio rėmėjams: AB „Lytagra“, UAB „Baltic Agro Machinery“, AB „Linas agro“, ūkininkui Gediminui Bartkevičiui, Žemės ūkio rūmams ir Valstiečių laikraščiui.

„Jaunasis artojas 2023“ prizinių vietų laimėtojai:

„Jaunasis artojas 2023“ laureatas – Deivydas Valančius (Plungės raj. Marcių kaimas)

Arimas tradiciniu plūgu:

I vieta – Edvinas Durneika (Marijampolės PRC Vilkaviškio skyrius)

II vieta – Ramūnas Šaulys (Rietavo sav. Labardžių kaimas)

III vieta – Rokas Kapačinskas (Kelmės PRC Tytuvėnų skyrius)

Arimas apverčiamu plūgu:

I vieta – Povilas Kalasauskas (Aukštaitijos PRC Anykščių filialas)

II vieta – Paulius Grikštas (Plungės rajono Nausėdžio kaimas)

III vieta – Mantvydas Niaura (Biržų technologijų ir verslo mokymo centras)