Karjeros kryptingumui mokinių stažuotės

Vystymo sk. vedėja Daiva Vaišnorienė |

Plungės technologijų ir verslo mokykla 2014-2015 m. m. laikotarpiu kaip siunčiantis partneris įgyvendino  Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro inicijuotą ir parengtą Erasmus+ Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą „Verslumo ugdymas Europos ateičiai“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000052.

Projekto tikslai – įtvirtinti ir tobulinti šiuos gebėjimus: susipažinti tiek Lietuvoje tiek priimančiose šalyse esančia verslo kultūra, tradicijomis, sektinais pavyzdžiais; ugdyti projekto dalyvių kūrybiškumą, norą dirbti komandoje, atsakomybės jausmą, platesnį požiūrį į verslumą; ugdyti praktikos darbų atlikimo dalykinius ir technologijų įgūdžius; skatinti  darbų kvalifikuotą ir kokybišką atlikimą; optimalaus medžiagų ir žaliavų gamybinių pajėgumų naudojimą; medžiagų ir konstrukcijų kokybės tikrinimą; didinti profesinio mokymo patrauklumą; tarptautiškumo kompetencijų įgijimas; novatoriškumo, mokymosi mokytis, pažinimo, socialines, asmenines, kūrybiškumo kompetencijas; Europinės kompetencijas.

Projekto tikslinė grupė – statybos verslo paslaugų teikėjo, pastatų restauratoriaus, apdailininko specialybių mokiniai iš: Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro – 18 dalyvių, Alytaus profesinio rengimo centro – 10 dalyvių, Plungės technologijų ir verslo mokyklos – 10 dalyvių, VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centras – 12 dalyvių, Klaipėdos statybininkų mokykla – 10 dalyvių.

Priimantys partneriai: Centre for Vocational Education Lolland Falster (Danija),   Überregionales Ausbildungszentrum Waren/Grevesmühlen e.V., (Vokietija);  Lingua-Vár Oktatási Központ (Lingua-Vár Educational Centre) (Vengrija).

Projekto pradžia 2014-09-01 – pabaiga 2015-08-31.

2015 metų pavasarį iš Plungės technologijų ir verslo mokyklos į stažuotes vyko šie mokiniai:  vasario 27 d. –  kovo 29 d. į Vokietiją vyko Laimonas Jocys, Valentas Lukauskas, Saulius Norkus (Sv-14 grupė) ir Benediktas Balsys (Ap-14 grupė); balandžio 10 – gegužės 11 d. į Vengriją vyko Martinas Inta ir Deivydas Kievišas (Ap1-12 grupė), o balandžio 12 d. – gegužės 13 d. Dovydas Skirmantas, Dainius Varpiotas, Paulius Balčiūnas ir Remigijus Petrikas (Ap-14 grupė) vyko į Daniją.

Stažuočių dalyviai mokyklose buvo atrinkti pagal nustatytus kriterijus: geri mokymosi rezultatai; iniciatyvumas, aktyvus įnašas į mokyklos veiklą, motyvacija vykti į stažuotę; karjeros kryptingumas; užsienio kalbos žinios; informacinių technologijų žinios.

Stažuotėse mokiniai gilino žinias statybos darbų su mediena srityje, susipažino su medžio apdirbimo ir staliaus dirbinių gamybos technologijomis, įgudo naudotis rankiniais darbo įrankiais. Mokiniai taip pat susipažino su medienos rūšimis, medžio dirbinių brėžiniais, patys projektavo, braižė, ieškojo idėjų internete, dirbo grupėmis.

Dalyviai turėjo ir įdomią bei intensyvią kultūrinę programą, aplankė daugelį stažuotės šalių lankomus objektus, susipažino su vietine kultūra ir tradicijomis.

Pasibaigus stažuotėms mokiniai gavo įmonių sertifikatus, kad atliko praktiką, taip pat Europass mobilumo dokumentus. Mokinių įgytos žinios ir įgūdžiai buvo įvertinti testais priimančiose organizacijose. Siunčiančiose organizacijose mokiniams praktika buvo užskaityta kaip mokymo proceso dalis. Mokiniai patobulino kalbinius, socialinius, įgūdžius, įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, labiau domisi specialybe, stažuotė padės susirasti ateityje geresnį darbą.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Erasmus+ programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.