Jaunojo kirpėjo konkursas – 2022

Birželio 7 d. Plungės technologijų ir verslo mokykla organizavo profesinio meistriškumo konkursą “Jaunasis kirpėjas 2022”. Konkurse dalyvavo jaunosios kirpėjos iš Tauragės profesinio rengimo centro, Šilutės profesinio mokymo centro, VŠĮ Šiaulių DRMC bei mūsų mokyklos. Mokinės pirmiausia turėjo atlikti teorines užduotis, o po jų dvi valandos buvo skirtos praktinei užduočiai – šukuosenai atlikti. Kol dalyvės plušėjo prie teorinių ir praktinių užduočių, jų mokytojos, mokinės, besimokančio kirpėjo profesijos, komisija bei kiti panorę sužinoti ir išmokti kirpėjo profesijos naujovių su įdomumu klausėsi viešnios iš JAV Tatianos Kovanskos, 2016 m. JAV kirpėjų meistriškumo konkurso pirmos vietos laimėtojos, JAV kirpėjų komandos narės, 2012 m. vicečempionės OMC Hairworld, tarptautinių kirpėjų meistriškumo konkursų daugkartinės laureatės, pedagogės. Viešnia pristatė kirpėjų profesinio mokymo ypatumus Floridos valstijoje, pasidalijo patirtimi ir naujovėmis, pristatė “Master class”.

Laikas neprailgo nei dalyvėms, nei žiūrovams, visi buvo užsiėmę įdomia ir kūrybiška veikla. Pasibaigus užduočių atlikimo laikui konkurso dalyvės su savo modeliais pasirodė scenoje, o žiūrovai ir komisija negailėjo aplodismentų. Prisitačiusios komisijai ir atsakiusios į pateiktus klausimus, merginos dar kartą lipo į sceną ir nekantriai laukė rezultatų. Komisija, kurią sudarė grožio namų “Mona” savininkė ir vadovė Žaneta Bondauskienė, Plungės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Zablockienė bei viešnia iš JAV Tatiana Kovanska, netrukus susumavo konkurso teorinės ir praktinės dalies rezultatus. Plungės technologijų ir verslo direktorius A. Misiūnas juos paskelbė ir apdovanojo laimėtojus bei jų mokytojus. III vietą laimėjo Rasita Počiūtė iš Šilutės profesinio rengimo centro, II vietą laimėjo Laura Jevtušenkienė iš VŠĮ Šiaulių DRM centro. Na ir abejonių nekėlė mūsų trečio kurso mokinė Monika Lingytė, kuri iškovojo garbingą I vietą.

Šis „Jaunojo kirpėjo -2022“ konkursas buvo labai prasmingas ir naudingas ne tik dalyvėms, jų mokytojoms bet ir visiems stebėjusiems. Konkurso viešnia Tatiana Kovanska papasakojo apie savo kelią į šlovės viršūnę, nuoširdžiai pasidalino profesionalaus pedagoginio darbo patirtimi bei naujausiomis plaukų priežiūros, kirpimo, šukavimo mados tendencijomis. Tikimės, kad ateityje dar rengsime ne vieną konkursą ar seminarą, kurie įkvepia mokinius nuolatinio žinių siekimo bei profesinių kompetencijų tobulinimo.