Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/plstvm/domains/plungestvm.lt/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Išvyka į Lenkiją -

Išvyka į Lenkiją

Mokytojos Diana Gendvilienė, Veronika Razgienė |

 

 

 

 

Rugsėjo 26- 30 dienomis Plungės TVM atstovai- mokytojos Veronika Razgienė, Diana Gendvilienė ir  mokiniai: Deimantė Daugintytė (V21), Gabrielė Astrauskaitė (Kp20)  ir Justinas Radžiukynas (V21) dalyvavo trumpalaikio moksleivių grupių mainų vizito veiklose pagal Plungės technologijų ir verslo mokyklos  įgyvendinamą, Europos Komisijos finansuojamą „Erasmus+“ strateginių partnerysčių bendrojo ugdymo sektoriaus projektą „Desciplines in European Context” Nr.HU01-KA220-SCH-000023671. Susitikimas vyko Lenkijoje, Wladyslawowo mieste. Jame dalyvavo 5 partnerių šalių (Vengrijos, Lietuvos, Lenkijos, Švedijos ir Norvegijos) mokytojai ir mokiniai bei Portugalijos Pedagogų rengimo centro atstovai  .

Lenkijos pasirinkta disciplina –  istorija, o pagrindinė tema –„Žymiausios moterys istorijoje”. Šia  tema partnerių šalių moksleiviai paruošė namų darbus: parengė stendą su nuotraukomis ir žymiausių  moterų  veiklos aprašymais bei pristatė projekto dalyviams reikšmingiausias savo šalies moteris. Šią temą susitikimo organizatoriai plėtojo labai išradingai. Visose veiklose atsispindėjo moterų vaidmuo istorijoje: vyko anglų kalbos pamoka apie karalienę Elžbietą II, pažintinių išvykų į Gdanską ir vaizdingą Hel Peninsula ( Helo pusiasalį) metu buvo pasakojama apie  žymias Lenkijos moteris. O grožintis kurortiniu Wladyslawowo miesteliu  pavyko aptikti net sąsajų su namais: įspūdingame žymiausiems lenkų alpinistams skirtame monumente paminėta ir Plungėje gimusios Vandos Rutkevič – pirmosios Europos moters, įveikusios Everestą, pavardė. Maloniai nuteikė svetingas atvykusiųjų priėmimas ir dėmesys.

Vizitas Lenkijoje  projekto dalyvius praturtino įvairiomis patirtimis. Mokiniai ir mokytojai  ne tik dalyvavo numatytose veiklose, bet tobulino kalbinius ir bendravimo įgūdžius,  susipažino su skirtingų šalių žymiausiomis asmenybėmis ir tradicijomis.