Didelis būrys jaunų TVM gimnazistų (1g20, 2g19A ir 2g19B) saulėtą birželio rytą susirinko miesto centre prie fontano, kur ir prasidėjo integruota istorijos, geografijos, matematikos, anglų bei rusų kalbų pamoka pavadinimu „Plungės miesto lankytinos istorinės vietos bei objektai“. Išklausę trumpos istorijos apie miesto aikštę, gatves bei pastatus, atlikę testą anglų kalba ir paskaičiavę fontano plotą ir tūrį, gimnazistai pasiskirstė į grupeles ir, gavę užduotis, bandė iš naujo pažinti savo miestą. I gimnazijos klasė, lydima istorijos mokytojos S.Gedgaudienės ir anglų k. mokytojos L. Mockuvienės, Vytauto gatvėje atliko geografinį tyrimą, ieškodami ir fiksuodami senamiesčiui būdingų detalių. Eidami nuo Šv. Florijono iki pat Oginskio rūmų, jaunimas sužinojo įdomių negirdėtų faktų apie Laisvės alėją bei paminklą, laikrodinę ir pačius rūmus..
II gimnazijos klasės, lydimos mokytojų V. Razgienės (anglų k.), M. Stonkienės (matematika), J. Janauskienės (geografija) ir G. Gendvilienės (rusų k.) pasuko į kitą miesto pusę: Telšių gatvėje prie paminklo Jakovui Bunkai sužinojo apie jo nuopelnus Plungės kraštui. Miesto aikštėje susipažino ir palygino buvusias ir esamas maitinimo įstaigas. Dariaus ir Girėno gatvėje aplankė Plungės turizmo informacijos centrą, kurio darbuotoja papasakojo apie centro veiklą ir tikslus. Kiekvienas mokinys gavo Plungės žemėlapį ir lipdukų užduotis. Po to visa grupelė dešimtokų ir mokytojų Oginskio parku patraukė viešosios bibliotekos link. Išklausę mokytojos V. Razgienės pasakojimo apie laikrodinės orandžerijos atsiradimą, toliau pamoką tęsė prie Laisvės statulos bei Šv. Florijono skulptūros. Dešimtokai pamoką baigė grožėdamiesi atnaujinta Laisvės alėja.
Apibendrindami pamokos veiklą, mokiniai teigė, kad jiems buvo džiugu susitikti su draugais ir dalyvauti netradicinėje pamokoje po miestą.