Integruota pamoka „Judėkime ir jauskimės žvaliau“

Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aldona Šarkauskienė |

Vasario 26 dieną mokyklos sporto salėje vyko integruota pamoka „Judėkime ir jauskimės žvaliai“. Pamokoje dalyvavo 1g 17A, 1g 17B ir 2g 16 grupės mokiniai.  Pamokos tikslas – diskutuojant ir atliekant fizinius pratimus, skatinti mokinius aktyviai judėti ir patirti sėkmę.                                                                                                                                              Pamokos pradžioje kūno kultūros mokytojas Rolandas Kuprys  išrikiavo mokinius salėje, paklausė, ar   visi, dalyvaujantys pamokoje, gali sportuoti, ar neserga. Nepasiruošę pamokai mokiniai tapo padėjėjais  organizuojant estafetes ir rungtis.  Mokytojas kalbėjo ir apie naudingą aktyvų judėjimą, kuris pagerina galvos smegenų mitybą, ramina ir stiprina nervų sistemą, kelia nuotaiką.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui (biologijos mokytoja) Rigonda  Pereverzeva  priminė mokiniams, kad  fizinė veikla ir mankšta  gerina širdies veiklą ir apsaugo nuo širdies ligų. Įtemptai sportuojant pulsas gali padažnėti iki 200 tvinksnių per minutę. Mokiniai turėjo prisiminti ir pasakyti, kiek kartų per minutę plaka širdis. Iš didelio būrio mokinių  atsirado žinančių ir pasakė, kad širdis per minutę plaka 60-70 kartų.

Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aldona Šarkauskienė  kalbėjo apie fizinį kūną, kuris labai artimai susijęs su mintimis, su sąmone ir pasąmone.  Todėl blogas mintis reikia pašalinti ir pakeisti pozityviomis. Taip pat geriausias vaistas  yra gera nuotaika ir juokas, kuris ramina, stiprina imunitetą.

Mokiniai paklausę paskaitos aktyviai įsijungė į estafečių rungtis, kurios suteikė daug gerų emocijų ir juoko.