Edukacinė gamtinė ekskursija „Šauklių riedulyno taku“

J. Janauskienė, geografijos mokytoja |

Pamokos tema: „Ekosistemos, kraštovaizdžiai, geografinis zoniškumas ir gamtos apsauga“.

Ekskursijoje aplankytas Šauklių kraštovaizdžio draustinis, esantis Salantų RP. Pamoka vyko natūralioje  paskutinio ledynmečio suformuotoje teritorijoje, kurioje pamatėme savo pirmykštėje padėtyje gana tolygiai  slūgsančius įvairaus skersmens akmenis, sužinojome ir pamatėme europinės svarbos viržynų, kadagynų ir rūšių turtingų briedgaurynų gamtines buveines. Keliaudami vingiuojančiu  pažintiniu taku susipažinome su neįprastu mūsų kraštui, tundrą primenančiu kraštovaizdžiu, savita šios vietovės augalija, bei gyvūnija (mus garsiai pasveikino ir pralinksmino  varlių „koncertas“).

Pasiaiškinome augalų ir gyvūnų gyvenimo sąlygas, įvardinome vietovės įvairių geografinių komponentų tarpusavio ryšius, padarinius ir galimą kaitą.

Keliaujant Šauklių riedulyno taku ir atliekant geografines užduotis įsitikinome, kaip Lietuvai svarbus šis gamtinis kompleksas su  moksline, estetine, pažintine, mokomąja,   istorine ir poilsine  verte.

Grįždami atgal užsukome į Salantuose įsikūrusį mini zoologijos sodą, kur mus maloniai sutiko šio sodo šeimininkas ir labai daug  papasakojo apie savo augintinių gyvenimo sąlygas gimtojoje geografinėje sferoje.

O Šateikių parke, buvusiame vienu turtingiausių augalų įvairove Lietuvos parkų,  ieškojome dvarininkų Pliaterių pasodintų išskirtinių kiparisinės formos ąžuolų, pasidžiaugėme kaštonų, liepų ir klevų alėjomis. Domėjomės atkuriamu dvaro pastatu.

Ekskursijoje gauta informacija, patirtos emocijos paskatins mus tolimesniam ir gilesniam domėjimuisi Lietuvos gamtine aplinka.