Chemijos ir fizikos pamoka kitose erdvėse

Gamtos mokslų mokytojos Skaistutė Zaniauskienė ir Veronika Tilindienė |

Plungės technologijų ir verslo mokyklos 1g17A, 1g17B, 2g16 gimnazijos klasių mokiniai birželio 6 d. vyko į Šiaulių ,,Aušros“ muziejų, kur vyko edukacinė programa ,,Archeologinių papuošalų gamyba“. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino ir įtvirtino žinias apie metalus ir jų lydinius. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas populiariausiam metalo lydiniui – žalvariui, jo istorijai ir taikymui senovėje ir dabar. Edukacinę programą pristatė mokytojas – archeologas Tomas. Mokiniai patys gamino pakabukus, žiedus ir kitus papuošalus, pagal pateiktus archeologinius pavyzdžius.

Edukacijoje dalyvavę mokiniai sužinojo apie senovės lietuvių mėgstamus papuošalus, ir įgijo praktinių įgūdžių, kuriuos galės pritaikyti ateityje.

Netrukus mokinių pirštus papuošė dailūs žalvario žiedeliai.

Po edukacinės pamokos vykome į apžvalginę ekskursiją dviračių muziejuje ,,Dviratis technologijų pasaulyje“.

Gidas įdomiai supažindino su dviračių raida ir gamyba Lietuvoje. Papasakojo apie didžiąsias lietuvių keliones dviračiais.

Dviratis pristatomas ne tik kaip viena seniausia, populiariausia ir ekologiškiausia susisiekimo, bet ir kaip pasaulyje populiaraus dviračių sporto, prabangos, ateities priemonė.

Mindami dviratį, mokiniai galėjo virtualiai keliauti Šiaulių miesto gatvėmis.

Apžiūrėję ekspoziciją, mokiniai sužinojo apie dviratį daug naujo ir įdomaus.