Bibliotekų metus palydėjus

biblioteku_metaiBaigėsi 2016-ieji – Bibliotekų metai. Juos minėjo ir mūsų mokyklos mokiniai. Veikla buvo įvairi. Ap 1-16 grupės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Violeta Bražinskiene prisijungė prie Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialo akcijos “Atsakingas skaitytojas. Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju”. Mokiniai nešė į biblioteką surinktas naudotas baterijas.  2 g 16 klasės mokiniai su auklėtoja Inga Klimaite taip pat vyko į bibliotekos filialą. Ten jie vieną lapkričio popietę klijavo knygas ir tvarkė jas lentynose. Tokį pat darbą Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atliko ir 1 g 16 klasės mokiniai su auklėtoja Laima Mockuviene. Džiugu, kad taip mokiniai turėjo progos susipažinti su šia įstaiga ir knygų pasauliu. Na, o 2 g 15  klasės mokiniai su auklėtoja Jolanta Raišuotiene rudenį talkino tvarkant minėtos bibliotekos aplinką – grėbė lapus. Lietuvių kalbos ir Literatūros mokytojos Vilma Gedgaudienė, Danutė Sausdravienė ir Violeta Bražinskienė su savo mokiniais šioje bibliotekoje visuomenei pristatė renginį, kuriame paminėjo Balio Sruogos 120 metų jubiliejų.

O įdomiausias renginys, vykęs mokyklos bibliotekoje, buvo organizuota Bibliotekų savaitė, skirta V. Šekspyro 400-osioms mirties metinėms paminėti. Bibliotekoje veikė rašytojo V. Šekspyro jubiliejui skirta literatūrinė paroda, stendas. Anglų kalbos mokytojos V. Razgienė, L. Mockuvienė ir R. Valančienė kartu su mokiniais bibliotekos konferencijų salėje vedė integruotą pamoką ,,V. Šekspyro žodis gyvas“. Bibliotekoje buvo skaitomi poeto meilės sonetai originalo (anglų) ir lietuvių kalbomis.

Taip pat mokyklos bibliotekoje buvo rengiamos knygų parodos valstybinėms ir kalendorinėms šventėms, rašytojų jubiliejams paminėti, mokinių darbų parodos, mokyklos bendruomenė buvo informuojama apie naujai išleistas ir gautas knygas, vyko mokinių projektinių darbų pristatymai, konferencijos, susirinkimai, mokymai, buvo vedamos pamokos, kiti užsiėmimai.

Jaunųjų korespondentų būrelio nariai pakalbino mokyklos bibliotekos vedėją Astą Namgaudienę.

  1. Kuo Jums buvo ypatingi šie Bibliotekų metai?

Šie metai ypatingai džiugūs. Džiugūs ne tik dėl to, kad atkreiptas dėmesys į pačias bibliotekas bei jų svarbą visuomenei, bet ir į žmones, kurie jose dirba ir visuomenę supažindina su knygomis, kurios gyvena bibliotekose. Papildytas ir mūsų mokyklos bibliotekos knygų fondas naujomis grožinės ir šakinės literatūros knygomis, kirpėjo, apeigų ir švenčių organizatoriaus, apdailininko – statybininko ir konditerio specialybių profesijos vadovėliais.

  1. Kuo ypatingas jūsų darbas?

Šiame darbe turiu galimybę prisiliesti ne tik prie labai įdomių, autentiškų, pasakojančių skirtingas istorijas knygų, susipažinti su vis naujomis knygomis, bet ir sutikti labai skirtingų ir įdomių žmonių, kurie ateina paskaityti knygų, atsispausdinti reikalingą informaciją ar tiesiog ramiai bibliotekoje praleisti kelias laisvas minutes tarp pamokų.

  1. Kaip vertinate šiuolaikinio jaunimo domėjimąsi knygomis?

Šiais technologijų laikais turbūt nėra ko stebėtis, kad vis mažiau žmonių renkasi tikras, popierines knygas. Šiuolaikinis jaunas žmogus turi tiek galimybių rinktis, kaip praleis savo laisvalaikį, todėl knygos dažnu atveju ir pasimeta tų galimybių gausoje. Žinoma, tai šiek tiek liūdina ir kelia nerimą. Knygos yra puiki terpė pasisemti naujų žinių, atitrūkti nuo realybės, leisti susitapatinti su knygų veikėjais ir kartu su jais patirti visus nuotykius, galiausiai tobulėti srityse, kuriose dar yra ką išmokti, todėl tikrai gaila, kad šiuolaikinis jaunas žmogus atsisako tokio laisvalaikio praleidimo būdo. Be abejo, negalime sakyti, kad jauni žmonės neskaito knygų. Visada džiugu nuvažiuoti į Knygų mugę ir matyti, kiek ten jaunų žmonių lankosi ir perka knygas, o ir savo mokykloje turime moksleivių, kurie knygas myli ir renkasi jas savo laisvalaikio praleidimui.

  1. Kokias knygas dažniausiai skaito mūsų mokyklos mokiniai?

Negalėčiau išskirti kažkokios vienos srities, nes mūsų mokyklos mokiniai labai skirtingi, todėl ir skaitomos knygos labai skiriasi. Na, bet jei reiktų pamėginti išskirti dažniausiai skaitomas knygas,  ir būtų privaloma programinė literatūra, įvairūs romantiniai romanai, detektyvai, psichologinės ir nuotykių knygos.

  1. Jūsų nuomone, kas galėtų skatinti mokinius aktyviai skaityti?

Manyčiau, kad mokiniai skaitytų daugiau, jei nuo mažens turėtų sąlytį su knyga. Tėvai skaitydami pasakas savo vaikams supažindina juos su stebuklais, gyvenančiais knygose, ir taip juos išmoko pamilti knygas. O augdami ir kurdami savo šeimas meilę knygoms perduos ir savo vaikams.

Bibliotekų metams skirtą veiklą apžvelgė korespondentų būrelio vadovė Violeta Bražinskienė.
Klausimus rengė Vd, Kd 15 grupės moksleiviai: Indrė Černikevičiūtė, Amanda Puškoriūtė, Karolis Jurkus ir Deividas Geštautas.
Interviu ėmė Indrė Černikevičiūtė ir Amanda Puškoriūtė.