Viktorina ,,Neterškite mano Žemės!“, skirta ŽEMĖS DIENAI

Gamtos mokslų mokytojos |

Kovo 20-ąją Lietuvoje minima Žemės diena. Ši diena yra svarbi ir mums.

Kovo 29 d. šiai dienai paminėti mokykloje vyko integruota biologijos, chemijos ir fizikos viktorina ,,Neterškite mano Žemės!“, kurioje dalyvavo pirmų ir antrų gimnazinių klasių mokiniai.

Viktorinos tikslas – atskleisti mokiniams gamtos svarbą ir reikšmę jų gyvenimui, ugdyti atsakingus piliečius, siekiančius išsaugoti natūralią, švarią ir gražią aplinką.

Viktoriną vedė Mingailė Narvilaitė (IIg16 kl.) ir Matas Jankus (IIIg,Tp17gr.)

Ig17B grupės mokiniai trumpa inscenizacija ,,Neterškite mano Žemės!“ iš Sergej Kozlov knygos ,,Ežiukas rūke“ pradėjo viktoriną.

Mokinių komandos, kurias sudarė po 5 dalyvius, paruošė prisistatymą – šūkį apie gamtos tausojimą, atliko teorines, praktines ir kūrybines užduotis.

Teorinėje viktorinos dalyje komandos turėjo atsakyti į skaidrėse pateiktus klausimus apie gamtą iš biologijos, chemijos, fizikos.

Kūrybinėse ir praktinėse užduotyse kūrė iš pateiktų žodžių ketureilius apie gamtą, dėliojo sakinius iš išbarstytų žodžių ir sprendė kryžiažodžius.

Mokiniai, atlikdami įvairias užduotis, įgijo žinių apie mišką, Žemę ir jos išsaugojimą nuo taršos.

Komisija, kurią sudarė direktoriaus pavaduotoja Rigonda Pereverzeva, gimnazijos skyriaus vedėja Danutė Sausdravienė ir dailės mokytojas Vidas Vagnorius paskelbė rezultatus ir apdovanojo padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis viktorinos dalyvius.

Tai buvo puiki proga pagalvoti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad ne tik dabar, bet ir ateityje būtų gera gyventi ir žmonėms, ir visai gyvajai gamtai. Užtenka ir mažų žingsnelių: palikti šiukšles tik tam skirtoje vietoje, jas atsakingai rūšiuoti, daugiau keliauti pėsčiomis ar dviračiais, išjungti nereikalingus elektros prietaisus, tausoti vandenį, įkelti inkilą ar pasodinti medį…

Dėkojame mokiniams už aktyvų dalyvavimą.