Tarptautinės Edtech grupės mokymai Plungės technologijų ir verslo mokykloje

Daiva Jackūnienė Projekto vadovė |

Jau daugiu nei mėnesį laiko Rietave, Plungės technologijų ir verslo mokyklos Rietavo filiale, studijuoja, tarptautinio Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamo projekto „Verslo integracijos skatinimas per jungtinį profesinį mokymą“ (www.bbvet.eu), Edtech grupės studentai, atvykę iš penkių šalių – Švedijos, Vokietijos, Lietuvos, Lenkijos ir Danijos.  Tai trečioji jų mokymosi stotelė, po 10 savaičių jie jau praleido Švedijoje, Lenkijoje, dabar – Lietuvoje, o finišo liniją kirs Vokietijoje.

Kad Rietavas yra inovacijų ir naujovių miestas, žinoma jau nuo seno, panašu, kad tos naujovės jo neaplenkia ir dabar. Plungės technologijų ir verslo mokyklos Rietavo filialo mokiniai, dalyvaujantys Daivos Jackūnienės kuruojamame BBVET projekte, pirmieji Lietuvoje turi galimybę tapti Edtech studentais. Edtech – tai mokymo technologijų, sparčiai populiarėjanti pasaulyje, specialybė. Studentai baigę šią 40 savaičių trunkančią programą taps „trys viename“ mokymo technologijų žinovais, mokytojais ir verslo kūrėjais.

Mokslai Švedijoje, NetPorto mokslų parke Karlshamne, buvo orientuoti į komandos formavimą, ateities  švietimą, mokymasi per žaidimus. Lenkijoje, Ščecino universitete, Ščecino menų akademijoje studentai įgavo daugiau praktinių žinių, buvo orientuotasi į dizainą, kūrybiškumą, programėlių prototipų kūrimą. O Lietuvoje, mokomasi, kaip produktą padaryti „gyvu“. Vokietijoje, Rostoko universitete, bus mokomasi, kaip kurti Edtech verslą. Po kiekvieno etapo užbaigimo, kiekvienoje iš šalių laukia baigiamasis egzaminas, kurį vertina atsakinga komisija.

Paskaitos vyksta ne tik Plungės technologijų ir verslo mokyklos Rietavo filiale, semtis žinių jie keliavo ir į Kauno technologijų universitetą, Vilniaus ISM universitetą. BBVET projekto, Edtech grupės kuratorius Lietuvoje  – Ugnius Savickas (Kaunas).

Paskaitas dėstyti į Rietavą atvyksta ir žinomi dėstytojai iš kitų miestų, tokie kaip Darius Lomsargis (Vilniaus) kuris dėstė ugdymą per žaidimą, naudojant verslumo stimuliatorių – „Fresh Biz“, Jean Gongapsh (Vilnius) dėstė idėjų generavimą, kūrybiškumo vystymasi,  Dovydas Jauga (Klaipėda) mokė programavimo subtilybių, Auksė Puškorienė (Rietavas) supažindino su mokymosi metodais. Kauno technologijų universitete, pas Gytį Cibulskį studentai iš lego kaladėlių gamino robotus, juos programavo ir vėliau darė sumo robotų kovas.

Per visą studijų laikotarpį studentai buvo supažindinami su naujovėmis, tokiomis kaip virtuali realybė, hologramos, robotai, 3D spausdintuvai, grindų projektoriai, išmanios lentos, 360⁰ kameros, 3D skeneriai, programavimo programos, mikrobitai, lego robotai, video kameros, žalia siena ir kt.

Užsienio studentai Rietavą jau vadina savo namais, išvažiavę į didesnį miestą nori kuo greičiu čia grįžti. Jiems patinka čia tvyranti ramybė, norisi pabėgti nuo didžiuosiuose miestuose esančio šurmulio, o ir paslaugų kainos čia ženkliai mažesnės, nei Lietuvos didmiesčiuose. Atvykus 15-ai kitataučių tam tikras iššūkis buvo ir Rietave esančioms maitinimo įstaigoms, tarp atvykusiųjų yra ir veganų, vegetarų, tad reikia turėti, ką pasiūlyti valgyti ir jiems. Kaip ir bet kurie kiti miesto gyventojai jie lankosi ir maisto prekių parduotuvėse, vaistinėse, poliklinikose, kitose įstaigose, tad susikalbėti nemokant kalbos tampa tikru iššūkiu, tačiau panašu, kad Rietavo paslaugų sektorius su tuo gan neblogai tvarkosi. Rietaviškiai kitataučiams sudarė gerą įspūdį apie save – jie yra draugiški, malonūs, noriai padeda ir pagelbėja visais iškilusiais klausimais.