Darbdaviai pristatė savo profesijas

Jurgita Krištupienė |

Šių metų lapkričio 26 dieną Pb18 ir V17 grupės kartu su profesijos mokytojomis Jurgita Krištupiene ir Alina Šatkauskiene vyko į kaimo turizmo sodybą „Po ąžuolais“. Sodybos savininkė Gitana Leliugienė išsamiai, nuoširdžiai ir realiai mokiniams papasakojo, koks turi būti darbuotojas, kokias savybes reikia turėti ir kaip jas tobulinti, kokie būtini darbuotojo ir darbdavio tarpusavio santykiai, darbo subtilybės, konfliktinių situacijų sprendimas, ir atsakė į mokinių klausimus.

Praktinius įgūdžius mokiniai demonstravo pasiskirstę pagal specialybes. Būsimi padavėjai barmenai ruošė kavinės patalpas, įrangą ir įrankius darbui, o virėjai susipažino su virtuvės įranga, ją parengė darbui. Po atliktų užduočių mokiniai, mokytojos ir sodybos savininkė įgytas žinias apibendrino prie arbatos puodelio ir būsimo padavėjo barmeno pirmą kartą kavos aparatu paruoštos kavos.

Pakeliui į sodybą mokiniai lankėsi Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre, kur gidė Aušra Brazdeikytė supažindino su parko gamta, žemaičių tarme ir lankomais objektais. Gidės lydimi grožėjosi Platelių ežero panorama.

Ar pamoka mokiniams patiko? Manome – taip. Mokiniai realiai pamatė savo darbo vietas, o planuojantys dirbti pagal savo specialybę pasikeitė kontaktais su sodybos savininke.