Akcija „Atspėk, kokį vandenį geri?“

Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aldona Šarkauskienė |

Kovo 22 minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir į jo didžiulę svarbą. Minėjimą 1992 metais inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Nuo 1993 metų Pasaulinę vandens dieną globoja UNESCO – Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 metų.

Š. m. kovo 22 dieną mokykloje vyko graži akcija „Atspėk, kokį vandenį geri“. Šventę pradėjo ir visus pasveikino mokyklos pavaduotoja ugdymui Rigonda Pereverzeva. Ji palinkėjo tausoti vandenį ir priminė, jog milijardai žmonių pasaulyje išgyvena jo trūkumą. Akcijos organizatorė mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aldona Šarkauskienė papasakojo, kodėl svarbi ši diena, taip pat akcentavo vandens reikšmingumą žmogaus organizmo funkcijoms. Po to buvo atliekamos praktinės užduotys ir eksperimentai.

Profesijos mokytoja Alina Šatkauskienė su V17 grupės moksleivėmis supažindino su vandens degustacijos eiga. Ant stalo padėti 5 stikliniai ąsočiai su skirtingu vandeniu – reikėjo atspėti jo rūšį: šulinio, vandentiekio, su citrina, šarminį bei rūgštinį. Mokiniai ir mokytojai buvo puikiai nusiteikę ir bandė įspėti, kokį vandenį geria. Geriausiai sekėsi atspėti vandenį su citrina. Kad žinios apie vandenį būtų įtvirtintos, Kp16 grupės moksleivės Sandra Karečkaitė ir Sigita Simonavičiūtė visus dalyvius kvietė atsakyti į klausimus apie vandenį, o meniškos sielos (ir jiems prijaučiantys) žmonės buvo pakviesti apžiūrėti mokinių piešinių parodą „Vanduo – geriausias draugas“. Daugiausia pagyrimų ir teigiamų kolegų atsiliepimų sulaukę kūrėjai bei teisingai į klausimus atsakę dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Už prizus dėkojame mokyklos administracijai ir Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui!

Išvada: švaraus vandens stiklinė ne tik geriausiai malšina troškulį, atgaivina organizmą, bet ir padeda vykti nematomiems medžiagų apykaitos procesams žmogaus organizme!